Pět vojenských základen ve městě Derna už nikdo neobývá. Tamní islamistické milice totiž oznámily rozpuštění. Už v sobotu přitom milice opustily i druhé největší libyjské město Benghází.

Podle profesora lingvistiky, který se účastnil protestů proti milicím ve východolibyjské Derně, je odchod islamistů reakcí na tlak aktivistů a vládních složek po páteční demonstraci v Benghází.

Na ní se sešly stovky lidí, kteří si poté slíbili novou revoluci. Jejím cílem bylo zbavit město ozbrojených organizací a islámských radikálů. Následně proto vyhnali skupinu Ansa aš-Šaría, kterou podezřívají z nedávných útoku na konzulát USA, z jejího velitelství ve městě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.