V textilní dílně Sarco Abad na předměstí Kábulu pracují jen ženy, které jsou i ve vedení firmy. Šijí se tady obyčejná trička, formální oděvy i oblečení pro hotelový personál. Její největší příjem ale představují uniformy pro Afghánské národní bezpečnostní složky.

Právě o tuhle zakázku ale teď společnost přišla. Afghánská vláda se totiž rozhodla, že výroba oblečení je tady moc drahá a bude lepší, a hlavně levnější, nechat dovážet vojenské uniformy z Číny nebo Pákistánu.

Manažerky společnosti mluví o ztrátě ve výši 22 milionů dolarů ročně a o hromadném propouštění, které se bude týkat velké většiny z 230 pracovnic (97 procent tvoří ženy).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.