Jak se žije třem punkerkám z Pussy Riot, které ruský soud poslal na dva roky do vězení? Americkému časopisu GQ se podařilo tyto "první ruské popstars od dob Gorky Park" písemně vyzpovídat za pomoci jejich právníků.

"Můžeme se sprchovat jednou týdně," popisuje situaci v moskevské vazební věznici Marija Aljochinová. "Po šesté hodině ráno nesmíte spát pod přikrývkou. Teoreticky nesmíte vůbec spát, dokud v deset večer nezhasnou světla. Ve skutečnosti můžete ležet na peřině a přikrýt se kabátem. Nikdo nedokáže vysvětlit proč. Vždycky řeknou jen, že je to nařízení."

Právníkům Pussy Riot se nepodařilo redakci propašovat odpovědi všech tří dívek - list Jekatěriny Samucevičové zabavili zaměstnanci věznice.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.