Oceňovaný americký vydavatel zemřel podle serveru BBC News ve věku 86 let po dlouhé nemoci ve svém domě v americkém Southamptonu. Sulzberger starší vedl New York Times více než tři desetiletí, poté předal podnik synovi, který listu šéfuje dodnes. Vedení novin převzal v roce 1963, kdy se podnik potýkal s velkými finančními problémy, a během svého působení z deníku vytvořil srdce multimiliardového mediálního impéria.

Jeho syn, Arthur Sulzberger mladší, v prohlášení uvedl, že jeho otec byl jeden z nejvíce obdivovaných amerických manažerů.  "Byl to starý mariňácký kapitán, který nikdy neutekl ze žádné bitvy a byl absolutně nelítostný obhájce svobody tisku. Pomohl rozšířit přístup ke kriticky důležitým informacím a bránil vládní cenzuře a zastrašování," prohlásil.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.