Čína se minulý týden zařadila po bok největších mocností světa - do své flotily oficiálně zařadila svou první letadlovou loď. Jak ale přiznal její kapitán, s takovým typem lodi nemají zatím vůbec žádné zkušenosti.

Plavidlem je sice "jen" opravený a zmodernizovaný Varjag sovětské výroby, jak však loni prohlásil asistent čínského generálního náčelníka, je "symbolem velkého národa".

"Všechny velké země světa mají své letadlové lodě," vysvětlil tehdy Čchi Ťien-kuo a o dva měsíce později námořnictvo vyslalo 300 metrů dlouhou loď na první testovací plavbu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.