Zástupci ruských kosmických agentur tvrdí, že ruská kosmonautika pociťuje naléhavý nedostatek mladých zájemců o "řemeslo" kosmonauta. 

Lidé hlásící se do konkurzu na tuto profesi se často domnívají, že jim k přijetí stačí pouze školní znalosti, postěžoval si na tiskové konferenci ruský kosmonaut Andrej Borisenko.

Hodiny fyziky nebo matematiky přitom podle něj z ruských školních osnov mizí a v ruských kinech se nepromítají filmy o cestách kosmonautů do vesmíru, protože mnohé z nich vznikly ještě v sovětské éře. "V Americe peněz na natáčení takových filmů nelitují," poznamenal kosmonaut. 

Výsledkem je potom nízký zájem o výcvik, zájem o zařazení do programu letos projevilo jen 350 lidí, zatímco v USA dosahuje jejich počet téměř dvacetinásobku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.