Slovenská policie v pátek odpoledne kvůli anonymní výhrůžce bombovým útokem evakuovala parlament a také část Bratislavského hradu. Zde se dnes konal summit skupiny patnácti chudších zemí Evropské unie, policejní opatření ale program nenarušilo, informoval zpravodajský portál Aktuálne.sk.

Jednání se ve slovenské metropoli zúčastnil také předseda Evropské komise José Manuel Barroso a český premiér Petr Nečas.

"Bohužel i takové věci se stávají. Naštěstí už tu delegace nebyly, nebyl zde ani žádný premiér, přítomno bylo ještě několik lidí z personálu a jen pár novinářů. Nikdo nebyl ohrožen a nijak to nenarušilo průběh summitu," řekla serveru Beatrice Hudáková, mluvčí slovenského premiéra Roberta Fica.

Anonym policii oznámil, že bomba je umístěna v prostorách parlamentu. Bratislavský hrad s parlamentem sousedí.

Neformální skupinu Přátel koheze tvoří Bulharsko, Česko, Estonsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Malta, Maďarsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Rumunsko a Řecko. Na práci skupiny se podílí také budoucí členská země EU Chorvatsko. Zástupci těchto zemí odmítají, aby unie v novém rozpočtu pro roky 2014 až 2020 výrazněji omezila finance na podporu méně rozvinutých regionů.

Související