Od roku 1964 vedou Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC) a kolumbijská vláda guerillovou válku. Ačkoliv už se obě strany několikrát pokoušely o příměří, výsledek nepřineslo.

O další se pokusí už v pondělí v Oslu.

Neznamená to ale, že by během mírových rozhovorů panoval klid. Boje budou pokračovat i nadále. Zástupci FARC ale dali najevo, že se budou snažit dojednat klid zbraní co nejrychleji.

Kolumbie vstupuje do jednání podle prezidenta Juana Manuela Santose s "mírným optimismem", že se podaří dosáhnout celkové mírové dohody. Zároveň ale bude prý tvrdě trvat na svých požadavcích.

Jednat se má zejména o pozemkové reformě, pašování drog a možné účasti povstalců na politickém životě země.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.