Bývalý politický vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžić v úterý před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) řekl, že udělal vše pro to, aby zabránil válce v Bosně. Kvůli masakru Muslimů (nyní Bosňáků) v Srebrenici je obžalován z genocidy.

"Udělal jsem vše pro to, abych válce zabránil," prohlásil 67letý Karadžić, který v úterý ICTY začal předkládat důkazy o své nevině. "Místo toho, abych tu stál jako obžalovaný, bych měl být vyznamenaný," tvrdí bývalý prezident bosenské Republiky Srbské.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.