Poslední měsíce média stále častěji spekulovala o špatném zdravotním stavu někdejšího kubánského prezidenta Fidela Castra. O víkendu se ale revolucionář nečekaně objevil ve vyhlášeném havanském hotelu Nacional. A vznikl zde snímek, na kterém je ve společnosti několika vyvolených.

Do hotelu podle agentury AP přijel v sobotu, den před obecními volbami. Podle provozní ředitelky Yamily Fusterové 86letý Castro v sobotu odpoledne do hotelu vyprovázel venezuelského hosta, bývalého venezuelského viceprezidenta Elíase Jaua.

Castro v hotelu pobyl asi hodinu a půl a povídal si s personálem zřejmě nejznámějšího ubytovacího zařízení Kuby.

"Fidel Castro tu byl včera, přivezl hosta a 30 minut hovořil se zaměstnanci a vedoucími hotelu," prozradila v neděli Fusterová, která ale u setkání s Castrem na rozdíl od kolegů osobně nebyla.

"Říkali mi, že vypadal velmi dobře. Měl na sobě kostkovanou košili a klobouk," řekla dále ředitelka, podle níž by brzy mohly být zveřejněny fotografie z Castrovy návštěvy v hotelu.

Státní média odvysílají záběry Fidela Castra volícího v obecních volbách. Ten se v televizi nebo na veřejnosti neobjevil od března, kdy se setkal s papežem Benediktem XVI.

Od roku 2008 je kubánským prezidentem bratr Fidela Castra Raúl.

Související