Vedení čínské komunistické strany vypustilo ze dvou svých politických prohlášení obvyklou zmínku o někdejším diktátorovi Mao Ce-tungovi, a potvrdilo tak spekulace o dalším posunu země směrem k reformám. A očekávané změny jsou cítit na každém kroku.

Do dění se nečekaně zapojují i vlivné osoby a lídři z dob minulých. Mezi jinými ožil i exprezident Ťiang C’-min (loni některá média přinesla zprávu o jeho údajné smrti) a jeho rivalové: bývalá ministryně obchodu a vicepremiérka Wu Ji a bývalý viceprezident Li Žuej-chuan.

Zastupují opoziční frakce komunistické strany, které mezi sebou soupeří o vliv a pozice v nastávajícím historickém přesunu moci v Číně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.