Na nominačním sjezdu republikánů si slavný hollywoodský herec popovídal s imaginárním prezidentem Barackem Obamou přímo na pódiu. Jeho několikaminutové představení odvysílaly snad všechny televizní stanice a stalo se tehdy i jedním z nejsledovanějších videí na internetu.

Do boje za Mitta Romneyho se nyní vydává podruhé. V novém klipu mluví o chybném směru Obamovy politiky i o muži, který může Spojené státy zachránit.

"Nezbývá už příliš mnoho času, v sázce je budoucnost naší země," varuje Eastwood.

Třicetivteřinový klip si objednala organizace American Crossroads, která v rámci fundraisingu získává anonymní dárce pro stranu republikánů. O tom, že by herec měl zájem se do podobného projektu zapojit, se prezident American Crossroads Steven Law dozvěděl prý už před sjezdem, píší New York Times.

Sám Eastwood zahajuje svůj monolog slovy: "V posledních několika letech byla Amerika sražena na kolena. 23 milionů lidí nemůže najít práci na plný úvazek a my si každý den půjčujeme další 4 miliardy dolarů, většinou od Číny."

Pokud bude Obama zvolen do prezidentského křesla i podruhé, nic podle něj nezmění. Jeho politika v novém volebním období bude kopírovat původní, a to země nemůže přežít, říká.

"Potřebujeme někoho, kdo to dokáže rychle zvrátit, a tím mužem je Mitt Romney. Už nezbývá příliš mnoho času - v sázce je budoucnost naší země," dodává Eastwood.

Podívejte se na nový klip:

Související