Čína by měla postupně upustit od politiky jednoho dítěte a umožnit rodičům, aby měli dvě děti. Peking k tomu vyzval čínský vládní think-tank CDRF. Pokud by současná omezení v rodinné politice platila nadále, ohrozí to budoucí sociální i hospodářský rozvoj země, citovala ve středu ze zprávy CDRF agentura Nová Čína.

CDRF konstatuje, že kvůli politice jednoho dítěte v zemi prudce klesá porodnost. Počet obyvatel sice stále roste, nárůst je ale čím dál pomalejší a v dohledné době může Čína začít vykazovat přirozený úbytek populace.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.