Výzva není pro vládu závazná. Významně však oslabuje Cameronovu pozici a vyvolává pochyby o tom, zda má pod kontrolou protievropské křídlo své strany. Rezoluce byla schválena těsnou většinou 13 hlasů - 307 proti 294 poslancům.

Evropská komise navrhla pro roky 2014 až 2020 rozpočet přes jeden bilion eur, tedy skoro 1,1 procenta evropského HDP. Německo navrhuje kompromis, který by limitoval unijní výdaje jedním procentem HDP, a německá kancléřka Angela Merkelová se snaží, aby Cameron tento kompromis podpořil.

Cameron na posledním summitu v Bruselu přímočaře prohlásil, že hodlá vetovat jakoukoli dohodu o zvýšení evropského rozpočtu nad míru inflace. Nicméně dnes schválený text britského parlamentu chce, aby byl rozpočet reálně snížen.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.