Na severovýchodě USA pokračuje odklízení následků ničivé bouře Sandy, která si zde podle posledních bilancí vyžádala na osmdesát obětí. Město New York, které postihl výpadek elektrického proudu, bude do nejhůře zasažených oblastech distribuovat potraviny a vodu.

"Přineste si tašku," vzkázal starosta Michael Bloomberg lidem s tím, že jeden člověk si bude moci odnést tři jídla a pět lahví vody. Na Manhattanu by elektřina měla zase začít fungovat do konce víkendu. V jiných částech města to ale může trvat i více než týden, uvedl Bloomberg.

Upozornil zároveň všechny, aby si kvůli riziku vzniku požáru dávali pozor při používání svíček. Začalo platit také omezení pro vjezd aut na Manhattan. Mohou tam jen vozy s nejméně třemi pasažéry.

Tradiční maraton, který je naplánován na neděli, se díky otevření newyorských parků nakonec skutečně poběží.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.