Příčinou pátečního neštěstí na stavbě mostu na slovenské dálnici byl podle ministra vnitra Roberta Kaliňáka zřejmě kolaps ocelových skruží tvořících podpůrnou konstrukci mostu. Řekl to v sobotu zpravodajskému portálu HNonline.sk. Podle ministra i odborníků tedy nešlo o pád mostu, ale podpůrné konstrukce.

Po zborcení části stavby na dálnici D1 nedaleko Spišské Nové Vsi zemřeli čtyři dělníci. Dalších 12, kteří utrpěli zranění, je v nemocnicích ve stabilizovaném stavu.

Ministrova slova potvrzuje i odborník na mostní konstrukce Peter Paulík na svém blogu na webu deníku Sme.sk. Upozorňuje, že nedošlo k zřícení mostu, nýbrž jeho podpůrné konstrukce. Ukládal se do ní beton, který před ztuhnutím nemá žádnou nosnost, pouze samotnou konstrukci zatíží. Expert nevylučuje, že za zborcení konstrukce může materiálová vada podpěrné skruže.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.