Pátrací akce po lodi, která převážela 700 tun zlaté rudy, se vyplatila - potápěči ve středu po deseti dnech hledání objevili její vrak. Informovala o tom agentura Reuters. Nákladní loď Amurskaja se ztratila v Ochotském moři během své cesty z Ruska do Asie. Čtyřicet let stará loď vyplula s devíti lidmi na palubě, žádná těla ale zatím potápěči nenašli.

"Potápěči zkoumají potopený objekt, není ale pochyb o tom, že se jedná o nákladní loď Amurskaja. Plánujeme pokračovat v prohledávání vnitřních prostor plavidla," uvedlo ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.