Kurátoři na výstavě soustředili stovku prací od šedesáti umělců z mnoha zemí - Cageových přátel a spolupracovníků, ale i mladších autorů, kteří se inspirovali jeho tvorbou. Dvě kulatá výročí - 100 let od narození a dvacet let od smrti jsou dobrou příležitostí připomenout amerického hudebníka, spisovatele, výtvarníka a intermediálního tvůrce, který zcela proměnil tradiční vnímání hudby a umělecké tvorby vůbec.

Návštěvník se v expozici ponoří do proměnlivého světa, ve kterém ve zvláštní symbióze koexistují výtvarná díla, texty, videa, audioinstalace i hudební skladby - a přesně v duchu Cageovy filozofie vytvářejí náhodnou zvukovou kulisu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.