Republikáni byli letos hodně sebevědomí. Věřili v sílu osobnosti svého kandidáta a soustředili se jen na velké vítězství. O to větší přišlo zklamání.

"Nemůžu prostě uvěřit, že většina Američanů věří, že vytvářet stále větší dluhy je dobré pro naši ekonomiku, pro budoucnost našich dětí... Nemůžu uvěřit, že si většina Američanů myslí, že je v pořádku ignorovat ústavu a nemít žádný rozpočet," prohlásila po prezidentských volbách Sarah Palinová.

Ona sama, coby uchazečka o post viceprezidentky, před čtyřmi lety proti demokratům také neuspěla, Barack Obama tehdy s přehledem porazil Johna McCaina. Zapálená "hokejová máma", jak sama sebe nazývá, se ale nevzdala a do poslední chvíle napínala voliče, zda náhodou nebude kandidovat i letos - a tentokrát rovnou na prezidentku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.