Řídicí středisko mise marsovského vozítka Curiosity se nově bude řídit pozemským časem, dosavadní tři měsíce přitom fungovalo podle rudé planety. Pracovníci amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA), kteří mají sondu na starosti, z toho podle portálu Space.com mají radost.

Marsovský den je o 39 minut delší než pozemský, proto se rozpis pracovních směn neustále posouval, což může vést ke stresu a k obdobě pásmové nemoci známé z dlouhých letů. "Lidi jsou rádi, že opouští marsovský čas," prohlásil Richard Cook z vedení projektu Curiosity.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.