Ještě pár hodin po uzavření prvních volebních místností byli republikáni přesvědčeni o svém velkém vítězství. Věřili, že voliči nakonec dají před Barackem Obamou, který šanci změnit zemi už dostal, přednost jejich kandidátovi. Mitt Romney ale nakonec nevyhrál.

Ať už poražení vzbuzují lítost nebo posměch, oblíbení nejsou. To se potvrdilo i u Romneyho. Během tří dní po hlasování si jeho stránky na Facebooku odebralo více než 50 tisíc fanoušků.

Do Bostonu se 6. listopadu ve svých soukromých letadlech slétli významní byznysmeni z celých Spojených států, nad bostonským přístavem měl po vyhlášení výsledků celých osm minut zářit ohňostroj v barvách státní vlajky a s motivy obrovských květů chryzantém a sám Romney měl ve svém iPadu připravenou jen vítěznou řeč.

Jeho tým dokonce s předstihem spustil novou verzi webových stránek nového "prezidenta" Mitta Romneyho. Aktualizovaný web stihl zachytit Taegan Goddard z Political Wire.

Oba kandidáti při své kampani sázeli na komunikaci s voliči přes internet. Ještě v úterý večer Obamův tým opakovaně vyzýval všechny, aby přišli hlasovat, že důležitý je každý hlas. Stejně tak žádal o hlasy i jeho soupeř.

O pár hodin později, zatímco se republikáni vzpamatovávali ze zklamání, se Obamův snímek, na kterém objímá manželku Michelle stal nejsdílenějším tweetem všech dob. A Romney na Facebooku zatím rychle ztrácel jednoho fanouška za druhým.

Jen během prvních tří dnů po volbách si jeho profil "odebralo" přes 50 tisíc fanoušků. Od úterního večera do soboty ztratil každou hodinu 847 přátel, informoval server mashable.com. A ještě v pondělí ráno mu mizelo 11 "lajků" za minutu.

Nutno podotknout, že vedle velkých facebookových ztrát Romney po volbách zaznamenal i příliv nových příznivců - na Twitteru si ho přidalo přes 17 tisíc uživatelů.

Sledujte, jak Mittu Romneymu přibývají a ubývají fanoušci v reálném čase

Právě teď má republikánský lídr 12 031 927 fanoušků na Facebooku a na Twitteru ho sleduje 1 768 534 lidí (za poslední tři minuty ztratil dvacet followerů).

Jen pro srovnání, Obama po volbách na svých profilech získal tisíce nových fanoušků. Na Facebooku ho sleduje 33 290 265 uživatelů a na Twitteru 23 266 246 (za minutu mu přibylo dvacet nových followerů).