Konžská vláda odmítla požadavek konžských povstalců ze skupiny M23 na zahájení přímých politických jednání a označila tuto skupinu za "fikci stvořenou Rwandou". Rwanda mezitím obvinila konžskou armádu z bombardování rwandského území a ze zranění nejméně tří lidí, což konžská strana popřela a naopak obvinila Rwandu, že svoje území ostřelovala sama.

Vláda tak odmítla ultimátum rebelů z M23, kteří dali vládě 24 hodin na to, aby ohlásila "zahájení přímých politických jednání" a "úplnou demilitarizaci města Goma a jeho letiště". Pokud by nebyl její požadavek splněn, jsou prý rebelové připraveni "vystupňovat odpor proti vládě až do jejího svržení", citovaly tiskové agentury z prohlášení rebelů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.