Slovenský premiér Robert Fico během svého každodenního ranního běhu v Bratislavě našel peněženku s penězi a platebními kartami. Nález oznámil na tiskové konferenci, která se týkala návrhu opozice na odvolání ministra spravedlnosti Tomáše Borce.

Majitele se podle serveru pluska.sk podařilo lidem z premiérova úřadu najít.

"Jsem rád, že jsem mohl pomoci," uvedl Fico. Dodal, že možnost oznámit nález v televizi je jednou z premiérských výhod.

Peněženku na bratislavské protipovodňové hrázi u Dunaje, kde ji Fico našel, ztratil rovněž sportovec. Do premiérova úřadu si ji přijel vyzvednout na kole. Portál pluska.sk dodává, že o nález se ucházel ještě jeden člověk, který v místě o peněženku rovněž přišel.

Portál investujeme.sk v komentáři uvedl, že na pohled bezvýznamná a kuriózní zpráva o Ficově poctivosti má hlubší význam, protože premiér našel více než jednu naditou portmonku.

"Teď se podívejte do vlastní peněženky, která až tak plná být nemusí. A strojem času se zkusme přesunout pár měsíců vpřed a podívat se znovu. V peněžence budou nějaká eura chybět. Hádejte, kdo našel vaši peněženku...," uvedl server.

Dodal, že od ledna začne v zemi platit vícero úsporných opatření, kvůli kterým budou "kapsy" slovenských firem, živnostníků a i střední třídy o něco prázdnější.

Související