Do ulic bolivijských měst se ve středu vydalo na 200 tisíc brigádníků a vládních úředníků. Jejich úkol byl jediný - po jedenácti letech znovu sečíst všechny obyvatele státu. Spolu s tím ale vláda vydala několik nařízení.

Lidé byli vyzváni, aby zůstali ve svých domovech a nikam neodcházeli. Všichni tak museli čekat na pověřené pracovníky, kteří je "sečetli" a poté odpovědět na asi padesát otázek.

Během dne platil zákaz pohybu soukromých vozidel na silnicích, zákaz alkoholu a po dobu sčítání zůstaly uzavřené také hranice země, informuje stanice BBC.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.