Marillyn Hewsonová (58)

Vzdělání:
Na Alabama University získala bakalářský titul v oboru řízení podniku a magisterský v oblasti ekonomie. Postgraduálně studovala Columbia Business School a Harvard Business School.

Kariéra:
Nejdříve nastoupila do federálního statistického úřadu ve Washingtonu a v roce 1983 pak do zbrojařského podniku Lockheed Martin. Od ledna 2010 do listopadu 2012 pracovala jako výkonná viceprezidentka divize elektronických systémů, 9. listopadu 2012, po nuceném odchodu prezidenta a hlavního provozního ředitele Christophera Kubasika, převzala jeho funkci.

V jeden den, konkrétně 9. listopadu, museli s hanbou opustit svá prestižní místa dva muži spjatí s bezpečností Spojených států. A navíc ze stejných důvodů - mimomanželské vztahy. Čtyřhvězdičkový generál David Petraeus musel odejít z čela americké špionážní služby CIA, kde se dlouho neohřál. A "padáka" dostal onen černý pátek i Christopher Kubasik, který se měl od ledna stát šéfem zbrojařského obra Lockheed Martin vyrábějícího mimo jiné špionážní družice.

Jedenapadesátiletý Kubasik navzdory své velmi úspěšné manažerské kariéře zřejmě prožíval krizi muže středního věku. Neobyčejnou pracovní zátěž si kompenzoval milostným románkem s podřízenou pracovnicí, byť mu to etický kodex firmy výslovně zakazoval. Některý "dobrodinec" v Lockheed Martin jeho mimomanželský poměr nahlásil nejvyššímu šéfovi Robertu Stevensovi a ten okamžitě najal nezávislou detektivní agenturu, aby toto nařčení vyvrátila, či potvrdila.

Každý Kubasikův krok byl od té chvíle bedlivě sledován. Detektivové potvrdili, že muž, který měl od 1. ledna příštího roku převzít řízení podniku jako generální ředitel, byl své ženě opravdu nevěrný.

Kvůli lásce nemůže řídit

Nejen u šéfa CIA může v důsledku mimomanželského vztahu dojít k prozrazení a zneužití citlivých údajů. Také Kubasik by totiž mohl být "vytěžen" nějakou agentkou cizích špionážních služeb, protože výrobní program Lockheed Martin je z valné části tajný.

Nicméně v jeho případě nešlo o nějaké fatální bezpečnostní riziko, protože se oddával lásce s pracovnicí podniku, která byla vázána mlčenlivostí. Jeho případ byl jednoznačně kvalifikován jako porušení firemního etického kodexu manažerů, šlo tedy výlučně o morální poklesek.


Týdeník Ekonom - č. 47/2012PODROBNÝ PROFIL MARILLYN HEWSONOVÉ NAJDETE V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU EKONOM, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 22. LISTOPADU. 

banner 2

 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.