Jsme nejbohatším španělským regionem a už nechceme dotovat chudé části Španělska, říkají Katalánci. A pokud by prý měli vlastní stát, řadili by se mezi skandinávské země a patřili by k těm nejbohatším v celé Evropě.

Obyvatelé Katalánska si o víkendu zvolí, kdo bude příští roky před centrální vládou hájit jejich zájmy. Cíl nacionalistů je jasný: dát najevo touhu po odtržení od Španělska a zároveň zatlačit na zahájení jednání o možnosti referenda, které by jednou možná mohlo opravdu proběhnout.

"Chtěli jsme samostatnost vždycky. Od příchodu hospodářské krize se nám ale daří stále hůř a hůř a samostatnost tak chce stále více lidí," říká katalánská překladatelka žijící v Praze v rozhovoru pro IHNED.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.