Celých osm dní trvalo ostřelování mezi Izraelem a bojovníky hnutí Hamás z pásma Gazy. Celkem bylo vypáleno na dva tisíce raket, které mířily na muniční sklady, policejní stanice i domy radikálů. A zemřelo přes 160 lidí.

Zatímco izraelská armáda hrozila pozemní invazí, do konfliktu se rychle vložil nový prezident Egypta jako zprostředkovatel. Společně se zástupci USA, evropských zemí i Ligy arabských států se sešel s oběma stranami a domluvil příměří. Platí od středečního večera a zatím ho až na pár prvních hodin dodržují obě strany.

Velkou roli během konfliktu sehrála také sociální média. Lidé sdíleli fotky a společně se postavili proti "teroru".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.