Třiadvacetiletá Češka Tereza Fajksová se ve filipínské Manile stala světovou Miss Earth. Fajksová byla v březnu finalistkou soutěže Česká Miss a stala se držitelkou titulu Česká Miss Earth 2012, což ji předurčilo následně usilovat o korunku v této soutěži na celosvětové úrovni. O vítězství Fajksové informovali pořadatelé soutěže na internetu.

Blonďatá dívka, která měří 179 centimetrů, podle internetové stránky České Miss pochází z Ivančic, kde navštěvovala Základní školu T. G. Masaryka.

"Upřímně Tereze gratuluji. Jsem hrdá na její úspěch na světové soutěži. Vždy jsem věřila, že se to jedné z Českých Miss podaří," reagovala ředitelka soutěže Česká Miss Michaela Maláčová.

"Vítězství Terezy je motivací pro nás organizátory a také partnery soutěže. Stále platí, že česká krása se ve světě neztratí a že účast v soutěži Česká Miss má smysl," uvedla Maláčová.

Miss Earth Tereza Fajksová

Bodovala i garderóbou

Tereza Fajksová má se soutěžemi krásy bohaté zkušenosti. V roce 2009 se probojovala do finále Miss České republiky, ale neumístila se.

O rok později však zabodovala v Číně, kde v soutěži krásy Miss Tourism Queen of the Year International 2010 získala titul II. vicemiss a podtitul Miss body beautiful.

Na mezinárodní soutěž Miss Earth, kde triumfovala, postoupila z České Miss 2012. Na Filipínách reprezentovala Českou republiku v garderóbě české návrhářky Miriam Janásové, která pro ni ušila pět večerních šatů a čtvery koktejlky.

Kromě hlavního titulu Tereza Fajksová do Česka přiveze i ceny ze dvou kategorických soutěží, v kategorii Resorts Wear se umístila na 2. místě a v kategorii Evening gown (večerní róba) získala také 2. místo.

Podívejte se, jak Tereza Fajksová představovala Českou republiku v klipu pro Miss Earth

Někdejší profesionální volejbalistka

Život Terezy Fajksové je pevně spojený s volejbalem, který na sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně hrála na vrcholové úrovni.

"S plnou pílí jsme trénovali dvakrát denně 5 dní v týdnů, tím pádem jsem nic jiného neznala a na ostatní záliby bohužel nezbyl čas. Ale zase na druhou stranu mi tento sport dal pokoru, trpělivost, kolektivní podporu, spoustu přátel a nespočet úžasných zážitků," řekla Fajksová v medailonku pro Českou Miss.

Kráska s mírami 86-62-90 reprezentovala extraligový volejbalový tým Královopolská Brno a stala se trojnásobnou juniorskou mistryní ČR ve volejbale. Profesionální kariéru ukončila kvůli zdravotním a psychickým důvodům v devatenácti letech.

Související