Klip Gangnam Style se stal hitem po celém světě. Celé týdny ovládal asijské i evropské hitparády a bodoval i ve Spojených státech. Vysloužil si také nespočet parodií, od těch skvěle promyšlených až po ty méně povedené. 

Ve "stylu Gangnam" zatančil čínský umělec Aj Wej-wej, americký sprinter Justin Gatlin, generální tajemník OSN Pan Ki-mun, srbský tenista Novak Djoković, studenti prestižní Eton College a na svou rozcvičku před důležitým utkáním s týmem domácích si píseň zvolily i české juniorské reprezentantky na letošním Euro Floorball Tour ve Švýcarsku.

Na server YouTube byl klip nahrán v polovině července. Teď po čtyřech měsících se song jihokorejského rappera dostal na samý vrchol - stal se nejsledovanějším v celé historii.

Píseň Gangnam Style vidělo přes 817 milionů uživatelů (v tuto chvíli to je přesně 817 718 481 zhlédnutí - pozn.red.) a umělec PSY tak rázem smazal rekord Justina Biebera a jeho hitu Baby. Ten právě teď na jihokorejskou konkurenci ztrácí už 12 milionů zhlédnutí.

Čtyřiatřicetiletý PSY, vlastním jménem Pak Če-sang, ve svém klipu vtipkuje na účet korejské konzumní společnosti, která si užívá přepychového života v moderní a pulzující čtvrti Soulu s názvem Gangnam.

Jízda na koni

Typickým znakem songu se staly překřížené ruce, "poskakující" kreace, které mají připomínat jízdu na koni, a točení "lasem" nad hlavou.

Kromě rekordního počtu zhlédnutí ale Gangnam Style na internetu vítězí i díky počtu lidí, kterým se píseň "líbí". S číslem přes 5,4 milionu pozitivních hodnocení je dokonce zapsán i v Guinessově knize rekordů.

Mimochodem, vůbec prvním, kdo na území Spojených států přes Twitter poslal do světa odkaz na videoklip Gangnam Style, byl Scooter Braun, manažer Justina Biebera, podotýká BBC.

Podívejte se na nejsledovanější videoklip všech dob na YouTube:

Související