Od naší spolupracovnice z Jordánska

Věcí, které si s sebou ze Sýrie přivezli, není mnoho. Většina stanů je vybavena skromně. Za předsíňkou s botami se nachází prostor s kobercem, matracemi a několika osobními předměty. Venku na slunci vedle stanů jsou rozloženy chlebové placky. V místním ovzduší se ale jídlo rychle kazí, část z nich je pokrytá plísní.

Uprchlický tábor Zaatari, ležící na severu Jordánska poblíž města Mafrak, je cílovou destinací pro utečence z jižních provincií Sýrie. Většina jich přichází z Dará, města, kde v roce 2011 poprvé vypuklo povstání proti vládě syrského prezidenta Bašára Asada. Od té doby odtud prchá před násilím do sousedního Jordánska stále více lidí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.