Bradley Manning ve čtvrtek po dlouhých 917 dnech ve vazbě poprvé promluvil před soudem. Jeho obhájce předstoupil doprostřed síně, nakreslil na zemi obdélník o rozměrech zhruba 1,8 a 2,5 metru a požádal ho, aby si do něj stoupl.

Přesně tak velká byla totiž Manningova cela ve vojenském táboře Quantico ve Virginii. A když prý natočil hlavu tím správným směrem, viděl skrze škvíry ve dveřích občas i odraz denního světla přes světlík.

Během dramatické půlhodinové výpovědi na základně Fort Meade v Marylandu Manning mluvil o svém zatčení, o tom, jak vůbec nevěděl, co se děje, kam ho přesouvají, i o tom, jak se psychicky zhroutil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.