Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který se mnohokrát projevil jako vychytralý diplomat a je považován za jednoho z nejnadějnějších izraelských politiků, ve středu přijel do Prahy. Důvodem je český postoj v OSN, kdy naše země nesouhlasila s uznáním Palestiny jako nečlenským státem OSN.

Česká republika si jako jedna z mála zemí při hlasování proti Palestině v OSN uvědomila, že to, co je správné, nemusí být populární, řekl po dnešním jednání s českým premiérem Petrem Nečasem v Praze předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu.

Netanjahu se podobně jako před ním Nečas dovolával hlubokých historických souvislostí. Netanjahu připomenul rok 1938 a to, že svět tehdy tleskal, když bylo Československo obětováno v domnění, že to přinese mír. "Místo toho ale tyto ústupky vydláždily cestu k válce. Poučili jste se z historie stejně jako Izrael. Izrael neobětuje svůj životní zájem proto, aby mu svět zatleskal," řekl Netanjahu.

Podpora před Strakovou akademií

Netanjahu, který na politické scéně zastává úlohu "jestřába", přijel českému předsedovi vlády poděkovat za postoj Česka při hlasování o rezoluci měnící status Palestiny na nečlenský stát OSN. Proti této rezoluci se postavilo Česko, Spojené státy a Izrael.

Před úřadem vlády se před polednem shromáždilo na 50 lidí, kteří vyjadřují podporu české a izraelské vládě. "K vidění jsou i transparenty ´Děkujeme české vládě´, slyšet jsou i rohy, které vydávají zvuky podobné vuvuzelám," hlásí zpravodajka IHNED.cz. Hloučku proizraelských podporovatelů zpoza okna zamával i český premiér Nečas.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.