Dvacetiletý Adam Lanza v pátek ráno nejdříve doma zastřelil svou matku, poté se třemi zbraněmi a s neprůstřelnou vestou zamířil do základní školy, kde pracovala a zabil dalších 26 lidí. Včetně ředitelky, školní psycholožky a dvaceti dětí ve věku mezi pěti a deseti lety.

Rodinní známí a příbuzní o něm mluví jako o tak trochu "divném" dítěti. "Nestýkal se s ostatními dětmi, byl prostě jiný... utlačovaný," řekla stanici ABC News Barbara Freyová, která se s rodinou znala.

Trpěl lehkou formou autismu. Jeho matku Nancy přátelé popisují jako rigidní, sousedé o ní ale mluví jako o hlavním pilíři celé komunity.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.