Bylo 9:30 místního času a Newtown zažíval zdánlivě poklidný slunečný den. Ve škole Sandy Hook ve státě Connecticut se sešlo sedm zaměstnanců na týdenní poradu. Právě v tu chvíli se zavřely dveře od školy jako součást nového bezpečnostního systému, který má přispět k ochraně žáků.

Začala porada, kterou vedla ředitelka školy Dawn Hochsprungová. Mělo se diskutovat o přípravách za zimní koncert, o vzdělávacích aplikacích pro iPady i nových učebnicích.

Po pěti minutách porady se ozvala hlasitá střelba. Pedagogové vstali, aby se šli podívat, co se děje. Viděli řádění šíleného střelce, který neváhal použít zbraň proti nevinným dětem. Jednou z jeho obětí se stala i ředitelka školy, která se snažila zabránit většímu krveprolití.

Nikdo by nečekal, že se něco podobného může odehrát v Newtownu, poklidném městě kde žije 25 tisíc obyvatel. Newtown leží zhruba 100 kilometrů severovýchodně od New Yorku.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.