Podle bezpečnostního poradce Andora Šándora, který dříve působil jako náčelník vojenské zpravodajské služby, mohou osamělí zabijáci napáchat stejné škody jako teroristé. Navíc je téměř nemožné je včas odhalit. "Řadu teroristických útoků se podařilo odvrátit, protože vytipované osoby byly pod kontrolou, odposlechy a sledováním. Nebo se přišlo na to, že někde nakupovaly ve větším množství komponenty, které se dají použít k výrobě výbušnin," vysvětluje v rozhovoru pro IHNED.cz Šándor.

Hrozí něco podobného jako v Newtownu i u nás?

Nemůžete vyloučit nikdy nic. Žijeme ve společnosti, která mezi sebou má nevyzpytatelné a psychicky narušené lidi. Faktem je, že v Česku není tak velká možnost pořídit si legálně útočné automatické zbraně, ať samopaly nebo automatické pušky, jako ve Spojených státech. U nás to podléhá mnohem přísnější kontrole.

Ke zbraním se ale lze dostat i nelegálně. U nás černý trh bohužel není nulový. Pokud budete střílet v nákupním středisku, na sídlišti plném lidí nebo ve škole, tak se snadno můžete dostat do tak negativních čísel jako teď ve škole v Connecticutu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.