Ještě před několika měsíci žila většina současných bojovníků proti syrskému režimu v různých koutech země a živila se běžnou prací. Postupně ale mladíci kolem dvaceti let odchází k ozbrojeným jednotkám, pod dozorem bývalých důstojníků armády Bašára Asada podstupují základní výcvik a věří, že se jim podaří svrhnout autoritářský režim.

Zlepšit bojové schopnosti se snaží například bojovníci Brigády Twheed v provincii Idlib. Tamní oddíl tvoří sedm praporů se zhruba devíti sty ozbrojenci a jejich trénink vede dříve armádní velitel Abu Hamza.

Dvaatřicetiletý Hamza, který dvanáct let sloužil u syrské armády, tráví poslední měsíce na základnách opozičních bojovníků na různých místech země a cvičí nezkušené ozbrojence.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.