Ve druhém největším městě Egypta se pouhý den před sobotním rozhodujícím kolem referenda o sporné ústavě koná demonstrace islamistů. Střety se odehrály nedaleko mešity v Alexandrii. Desítky odpůrců nové ústavy tu od několika tisíc islamistů oddělovala pořádková policie. Oba tábory po sobě házely kameny a policie proti nim zakročila.

Liberální opozice vyzvala voliče, aby hlasovali proti narychlo schválenému textu, který podle ní posiluje postavení islámu ve společnosti. Čeká ji ale zřejmě porážka. V prvním kole, konaném minulou sobotu, se pro novou ústavu vyslovilo jen asi 57 procent hlasujících. Teď se bude rozhodovat v 17 zbývajících provinciích, které jsou považovány za konzervativnější.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.