Kvůli nepokojům v hlavním městě Bangui se OSN rozhodlo dočasně stáhnout ze Středoafrické republiky veškerý personál, který není bezpodmínečně nutný pro další fungování zastoupení mezinárodní organizace v této zemi. Ke stejnému kroku přistoupily také Spojené státy.

Právě jejich ambasáda se totiž společně s francouzskou staly ve středu terčem útoku demonstrantů, kteří po budovách obou velvyslanectví házeli kameny. Přívrženci současného prezidenta Francoise Bozizého odsuzovali pasivitu západních velmocí vůči postupu rebelů z protivládní koalice Séléka, kteří obsadili část země a blíží se k metropoli.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.