Hrůza z havárie jaderné elektrárny ve Fukušimě pomalu pomíjí a s ní také odhodlání natrvalo se vzdát jaderné energetiky. Ministr průmyslu v nové japonské vládě Tošimicu Motegi už prohlásil, že vláda chce postupně spouštět jaderné reaktory. Zároveň slíbil, že energii z obnovitelných zdrojů se země pokusí využívat na maximum.

"Reaktory nenastartujeme, dokud nebude jejich bezpečnost potvrzena nezávislým orgánem a na základě věděckých poznatků,“ ujistil ministr. "V takové chvíli ale vláda na svou zodpovědnost rozhodne o jeho znovuspuštění," cituje ministra server francouzského deníku Le Monde.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.