Koncem minulého roku se slovenská veřejnost dozvěděla o velmi blízkém vztahu svých politiků se skupinou Penta. Novinář Tom Nicholson odkryl vůbec největší korupční aféru v dějinách Slovenska - Gorilu. Následovaly masové demonstrace proti vládě i soudní boj za vydání knihy.

Státní úředníci a politici měli podle spisu v letech 2005 a 2006 brát milionové úplatky, Penta na druhé straně zase měla získat vliv na privatizaci i chod některých podniků. Jeden z partnerů investiční skupiny Jaroslav Haščák spojení popírá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.