Poslední týdny se v ulicích indických měst shromažďují stovky tisíc demonstrantů, kteří protestují proti násilí na ženách. K akci je přiměl případ hromadného znásilnění z poloviny prosince.

Mladý pár se vracel večer z kina, v autobuse je ale přepadla skupina opilých mužů. Brutálně je zbili a ženu celou hodinu znásilňovali. Nakonec je vyhodili nahé na okraj silnice a oblečení chtěli spálit, aby zahladili stopy. Dívka po dvou týdnech v péči lékařů a po převozu do nemocnice v Singapuru rozsáhlým vnitřním zraněním podlehla.

Její přítel teď poprvé veřejně popsal, co se v autobuse stalo, a hrdý otec třiadvacetileté studentky žádá úřady, aby i přes nařízení zveřejnily její jméno - aby se mohla stát skutečným vzorem pro utlačované indické ženy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.