Islandské státní elektrárny Landsvirkjun chtějí využít přírodní bohatství své země. Plánují export geotermální energie, kterou získávají díky vulkanickému původu ostrova. Jejich hlavním odběratelem by se mohla stát Velká Británie.

Jak prohlásil šéf společnosti Hordur Arnarson, v plánu je položit mezi oběma zeměmi nejdelší podmořský kabel na světě, který by měřil okolo jednoho tisíce kilometrů.

V článku se dále dozvíte

  • Kabel o celkové délce okolo jednoho tisíce kilometrů by spojil islandské a skotské pobřeží. V některých místech by přitom ležel v hloubce až 3000 metrů pod hladinou moře. Konečné rozhodnutí o výstavbě má padnout za dva až tři roky. A energie by mohla kabelem proudit už v roce 2020.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.