Izraelské ozbrojené síly vyklidily stanový tábor, který si Palestinci v pátek postavili na vlastním území na místě chystané židovské osady. Na 500 vojáků a policistů odvleklo Palestince, kteří prý chtěli vytvořením vlastní nepovoleného tábora upozornit na osadnickou politiku židovského státu.

Podle informací Českého rozhlasu byli mezi desítkami Palestinců a aktivistů, které izraelská bezpečnost násilně odvedla, také dva občané České republiky.

Mluvčí izraelské policie Micky Rosenfeld uvedl, že policie vytlačila zhruba stovku protestujících na základě soudního povolení. Během půlhodinové operace nebyl nikdo zraněn. Stany palestinských demonstrantů zatím nebyly strženy.

Izraelci aktivisty po zadržení odvedli na vojenské stanoviště, kde jim zkontrolovali doklady a poté je propustili. Oba Češi proto s izraelskými úřady zatím nemají žádné další problémy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.