Ministry financí eurozóny, kteří řadu měsíců řeší dluhovou krizi, už po pondělní schůzce nepovede jeden z nejzkušenějších evropských premiérů, Lucemburčan Jean-Claude Juncker. Na jeho místo nastoupí politik, který ministerskou funkci poprvé získal teprve loni na podzim. Šestačtyřicetiletý Jeroen Dijsselbloem, který byl až do loňských předčasných voleb v Nizozemsku málo známý i ve své vlasti.

Jako poslanec byl stínovým mluvčím opozičních socialistů pro školství. Za nečekaný vzestup vděčí náhodě, když se objevil na správném místě ve správný čas, a nepsaným pravidlům, podle nichž se obsazují klíčové funkce v Evropské unii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.