Až do letošního ledna museli všichni zahraniční návštěvníci při vstupu do KLDR nechat své mobilní telefony na hranicích či u letištní kontroly. Během pobytu mohli využívat jen místní telefony či předplacené karty, které ale fungovaly pouze na severokorejském území. Když pak ze země odjížděli, své mobilly si zase vyzvedli.

Vláda se nyní rozhodla, že přísná opatření trochu zmírní. Od 7. ledna si všichni cizinci mohou své telefony nechat u sebe a přímo na pchjongjangském letišti si u speciálního stánku koupit SIM kartu, díky které se dovolají i do zahraničí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.