V rámci vyšetřování skandálu vyvolaného v Británii nelegálními odposlechy pro novináře byla z uplácení veřejného činitele obžalována novinářka bulvárního deníku patřícího magnátovi Rupertu Murdochovi.

Britská prokuratura v úterý oznámila, že obžalovala novinářku listu The Sun Virginii Wheelerovou a také bývalého policistu Paula Flattleyho.

Wheelerová podle prokuratury zaplatila policistovi mezi lety 2008 až 2011 nejméně 6450 liber (197 tisíc korun) za informace o podezřelých a o obětech nehod a zločinů, včetně případu tragické smrti čtrnáctileté dívky. Podle prokuratury také Wheelerová dostávala tipy o známých osobnostech a lidech kolem nich.

Vyšetřování policistů a dalších veřejných činitelů probíhá v rámci širšího šetření, které spustila v létě 2011 aféra kolem odposlechů v Murdochově bulvárním nedělníku News of the World. Skandál vedl k uzavření listu a otřásl britskou mediální i politickou scénou.

Kvůli aféře byly obžalovány desítky lidí, mezi jinými i bývalý mluvčí premiéra Davida Camerona Andy Coulson a bývalá šéfka Murdochových listů a přezdívaná první dáma bulváru v Británii Rebekah Brooksová.

Související