John Blaxland, vojenský historik z Australian National University, přišel s návrhem nové australské vlajky. Ta by podle něj měla vystihovat jak aspekty historie země a dědictví původních obyvatel Aboriginců, tak současný multikulturalismus, píše birtský The Daily Telegraph.

Na novou vlajku její autor nakreslil například 250 teček, které mají reprezentovat řadu užívaných jazyků, nebo bílý pruh, který prý odkazuje na Spojené království. Přestože se by se prý Austrálie měla „posunout dál“, neměla by podle Blaxlanda zanevřít ani na britské dědictví.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.