Svoboda tisku je ve světě nejvíce dodržována stejně jako v minulých letech ve Finsku, v Nizozemsku a v Norsku, naopak nejméně opět v Turkmenistánu, Severní Koreji a Eritreji. V rámci sledovaných 179 zemí je v tomto hodnocení Česko na 16. a Slovensko na 23. místě, vyplývá z Mezinárodního žebříčku svobody tisku 2013, který zveřejnila organizace Reportéři bez hranic (RSF).

Svoboda tisku je podle tabulky v Česku lepší než například v Německu (17. pozice), Kanadě (20.), Belgii (21.), Polsku (22.), Británii (29.), Spojených státech (32.) či Francii (37.). Naopak lépe jsou na tom prý například Švýcarsko (14.), Estonsko (11.), Nový Zéland (8.) nebo Dánsko (6. místo).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.