Snímky z Pekingu a dalších čínských metropolí jsou v posledních týdnech pořád stejné: stovky aut stojící v nekonečných kolonách, do smogu zahalené střechy paláců Zakázaného města a zářivě bílé roušky pokrývající obličeje lidí v šedých ulicích měst.

Filantrop a jeden z nejbohatších Číňanů se nyní vydal do boje proti smogu a začal prodávat plechovky s "nezávadným" vzduchem, který uživatelé jednoduše vdechnou.

O zisk mu ale prý nejde. Chce jen upozornit na vážnou situaci okolo zhoršujícího se ovzduší v čínských městech a přimět lidi, aby začali chránit životní prostředí, tvrdí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.