I když se Izrael obává dopadů povstání v Sýrii, hodlá zůstat neutrální. "Chápeme, že jakýkoli zásah by situaci neprospěl," řekl HN mluvčí izraelského ministerstva zahraničí Jigal Palmor v rozhovoru, který se odehrál ještě před incidentem na libanonské hranici.

HN: Jakou největší hrozbu pro sebe vidí Izrael v nynější Sýrii?

Co nás znepokojuje, je rostoucí aktivita globálních džihádistů, kteří přicházejí do Sýrie ze zahraničí. Nejsou nikomu odpovědní, nikdo je neřídí, nenesou důsledky za své činy. To jsou skupiny, které mohou chtít páchat útoky na Izrael, a proto cítíme okamžitou a jasnou potřebu posílit svou bezpečnost.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.